Astrolog   H A L U K   A K Ç A M - Özel Danışmanlık

                

Özel Danışmanlık Nedir, Nasıl Faydalanabilirsiniz ?

Günümüzde, astrolojinin uygulanışı bakımından farklı alanlarda yeni uzmanlık dalları oluşuyor. Tıp veya hukuk gibi alanlarda, başvuracağınız uzman hekim veya avukatın yanısıra, konuyu bilen bir astroloğun danışmanlığının size ek bir yarar sağlayacağından emin olabilirsiniz. Yeter ki, başvuracağınız astrolog gerçekten konusunda bilgili ve yetenekli olsun. Astrolojinin uygulanışının ve danışmanlığın nasıl yapıldığına dair detayları ayrı bir sayfada topladım, bir kere göz atmanızı öneririm.

Danışman astrolog olarak size yardımcı olabileceğim iki özel alan var: Tıp ve hukuk. Diğer özel uzmanlık alanlarında kendimi sorumluluk alacak kadar yeterli bilgiye sahip görmediğimden, sadece bu ikisi üzerinde yoğunlaşmayı uygun buldum.

Diğer danışmanlık alanlarında olduğu gibi, burada da vereceğiniz herhangi bir bilgi veya belge, veya sizin için yapılan astrolojik analizlerle ilgili data ve raporlar kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Yani, bana bir kere danışsanız bile, benim kanalımdan diğer şahıs veya kurumlara hakkınızda hiçbir bilgi verilmez. Bundan rahatlıkla emin olabilirsiniz.   

             

Astro-medikal Danışmanlık

Sağlığınızla ilgili her konuyu mutlaka uzman bir hekime danışmak zorundasınız. Bunun başka bir alternatifi yoktur. Ancak, yine uzman hekimin kontrolü altında olmak suretiyle, belirli bir ölçüye kadar diğer uzmanların bilgi ve tecrübesinden de faydalanabilirsiniz. Yedeği olmadığına göre, beden veya ruh sağlığınızı hiçbir zaman konunun uzmanı olmayan kişilere emanet etmemenizi önemle hatırlatmak isterim.

Bir hekim bile altı senelik tıp disiplininden geçtikten sonra hemen uzman sıfatını kazanamazken, gök cisimlerine bakarak insan sağlığı hakkında nasıl ahkam kesilir, diye haklı olarak sorabilirsiniz. Bu sorunuzun yanıtı basittir: Elbette ki, böyle saçmalık olmaz!

Astrolog, hiçbir zaman hekimin yerini alamaz. Ancak, temel tıp bilgisine sahip olduğu takdirde, gerektiği anda hekimin teşhis ve tedavi uygulamasında bir fikir verebilir. Pratik olarak, bu gibi gereklilik nadiren vuku bulmaktadır. Zira, tıp bilimi bugün son derece sofistike tekniklerle donanmış bir durumda olduğu için, ek olarak astroloğa danışmaya pek gerek kalmamaktadır. Öyleyse, bu astro-medikal danışmanlığa ne gerek var, diyeceksiniz. O zaman, bu sorunuza yanıt arayalım:

             

Önce, Hekiminizi İyi Seçin!

Yıllar önce, kiracım olan yaşlı bir dahiliyeci hanım vardı. Kendisine baş ağrısı şikayeti ile gelen her hastaya derhal migren teşhisi koyar ve bir tür ağrı kesici olan Bellergal yazıp gönderirdi. Bir gün kendimi tutamayıp, kendisine Ergot alkoloidlerinin kontredikasyonlarıyla ilgili bazı şeyler anlatmak gafletinde bulundum. Bana hışımla, sen doktor musun, diye sormuştu. Ardından da, bilmediğin işlere burnunu sokma gibilerinden birşeyler geveleyip beni kapı dışarı etmişti. Bu olayı hep hatırlarım.

Kendi ayıbını örtmek için, her nasılsa aldığı hekim etiketinin ardına gizlenen bu dahiliyeci hanım gibi, ortalıkta bugün de faaliyet gösteren bir sürü diplomalı cahil bulunduğundan hiç şüpheniz olmasın.

Bana gelen hastalardan anladığım kadarı ile, ülkemizde çok yetenekli ve bilgili hekimler olduğu kadar, maalesef, tıbbiyenin arka kapısından çıkma yığınla hekim müsvettesi de var.

Astral_MERİH AKÇAM

Ama, burada o tip sorumsuzları örnek göstererek, astrolojik medikal danışmanlığı alternatif olarak öne sürecek değilim. Kötü bir hekimin alternatifi daima iyi bir hekimdir, astrolog değil. Ben burada sadece şunu belirtmek için konuyu açtım: Prensip olarak, müşterimin sağlığı ön planda geldiğinden, ben kötü hekimlerle çalışmıyorum. Tecrübe göstermiştir ki, kötü bir hekim sadece hastasını beter etmekle kalmıyor, kendi cehaletini örtmeye çabalarken danışman astroloğun da ününü lekeliyor. Ayrıca, şunu da ilave edeyim; kötü hekimin milliyeti yoktur. Ben Almanya'da da SparKasse'ye bağlı çok kötü hekimler gördüm. Her kusuru geri kalmışlıkta aramamak lazım.

             

 Hekimin Bilgisine Ek Olarak Size Nasıl Yardım Edebilirim?

İyi bir hekiminiz olduğuna güveniyorsanız, sağlığınızla ilgili daha fazla bilgi edinmek üzere bana başvurabilirsiniz. Sizden isteyeceğim ilk şey, şikayetinizle ilgili tıbbi veriler olacaktır. Yani, hekiminiz hangi teşhisi koymuş, ne gibi laboratuar analizleri yapılmış, eğer gerekmişse MR testleri veya röntgen filmleri ne göstermiş, ne tür bir tedavi uygulanmış, tedavi sırasında hangi ilaçları ne kadar kullanmışsınız, v.s. gibi şikayetiniz ve bununla ilgili tıbbi müdahaleleri bilmem gerekmektedir. Ayrıca, doğum tarihinizi, doğum anınızı ve doğum yerinizi de sizden soracağım.

Doğum tarihiniz ve zamanı ile ilgili kesin bilginiz yoksa, size yardımcı olmam mümkün değildir. Örneğin, "filan tarihte sabaha karşı doğmuşum" diyerek başvuracak olursanız, ne yazık ki size bir faydam dokunamaz. Zira, sabaha karşı veya öğleden sonra gibi geniş zaman dilimlerine itibar edilerek astromedikal analiz yapılması mümkün değildir. Olabileceğini söyleyenlere de hiç güvenmeyin. Bu analizlerde yaklaşık dört dakikalık bir hata bile bazen ileriye yönelik tahmin tablolarında önemli farklılıklara yol açabilmektedir. Ama, doğum bilginiz doğru ise, o zaman endişe edilecek bir durum yoktur.

Sizden bu gerekli bilgileri aldıktan sonra, benim bir süre çalışmam gerekiyor. Vakanın türüne göre, bu çalışma birkaç saat ile birkaç gün arasında değişecektir. Eğer şikayetiniz ruh sağlığınızla ilgili ise, ilaveten tıbbi yönden hazırlanmamı gerektirecek bir durum sözkonusu olmayacaktır. Çünkü, bu alanda yıllardan beri araştırmalarımı sürdürüyorum. Ama, örneğin bana bir glokom veya nefrotik sendroma bağlı şikayetle geldiğinizde, gerekli oftalmolojik veya ürolojık verileri toparlamam zaman alacaktır. Tıpta uzmanlık alanı nasıl farklı olabiliyorsa, buna bağlı astromedikal danışmanlık da kendi bünyesinde uzmanlaşmayı gerekli kılmaktadır.

Çok uzun bir süreden beri, psikiatrik vakalar ve buna bağlı psikofarmakolojik tedaviler üzerinde çalıştığım için, ruh sağlığınızla ilgili şikayetlerinizde hekiminiz eşliğinde size yardımcı olabileceğimden hiç kuşkum yoktur. Çoğu kez içiçe bulunduğundan, nörolojik tabanlı vakalardan dolayı, sinir sisteminizle ilgili şikayetlerinizde de doyurucu bir yardımım olabilecektir. Keza, iç salgı bezlerinizle ilgili şikayetlerinizde, yine güvenilir bir yardım kaynağı olacağımı düşünüyorum. Çünkü, endokrinolojik denge ile ruh sağlığı arasında birebir bağlantı olduğundan, bütün biyokimyasal karmaşasına rağmen bu alanda mutlaka bilgi edinmem ve astrolojik malzeme toplamam gerekiyordu.

Astromedikal açıdan bu saydığım alanlarda zaten bilinen bir geçmişim olduğundan, burada fazladan reklama gerek görmüyorum. Ancak, daha önce de belirttiğim gibi, benim görevim hekiminki ile aynı değildir. Örneğin, bir müşterim bana çocuğunu getirmiş, derisinin altındaki mor lekeleri gösterip ne yapacağını soruyor. Purpura benzeri bir vaka, enfeksiyona mı yoksa allerjiye mi bağlı, belli değil. Elbette, bir dermatoloğa başvurmasını önerdim kendisine. Astrolojik açıdan da fazla bir katkım olamayacağını söyledim. Çünkü, dermatolojik vakalar bana pek yakın değil. İyi bilmediğim konularda danışmanlık yapamam. Hele konu insan sağlığı ise hiç yapmam. Kaldı ki, bu örnekte anlattığım gibi, teşhiste bulunmak veya tedavi etmek, kesinlikle benim danışmanlık alanıma girmez.

            

Vorteks_MERİH AKÇAM

Astromedikal Danışmanlık Nasıl Oluyor?

Yukarıda belirttiğim tıbbi verilere göre vakayı inceledikten ve gerekli astrolojik ön analizleri yaptıktan sonra, sizinle veya beraberinizdeki hasta ile bir görüşme yapmam gerekecektir. Eğer vaka somatik bir problem ise, sadece geçmişle ilgili olarak endikatör tayini için size bazı tarihlerde neler olduğunu sorarım. Bu tarihler bazen hiç ilgisizmiş gibi görünen sosyal olaylara tekabül edebilir. Ama, endikatör tayininde bu sorular gereklidir.

Eğer konu ruh sağlığıyla ilgili ve hasta ile diyalog kurulamıyor olsa bile, hastayı mutlaka görmem gerekecektir. Ruh sağlığıyla ilgili vakalarda, endikatör tayini dışında, hasta ile bir süre sohbet ederim. Konuşulan konu rastgele seçilmiş zannedilebilir, ama benim açımdan gereklidir. Karşılıklı havadan sudan konuşma gibi görünse de, bu sohbetler bazen değişik dönemlerde gündeme gelebilir. Zira, bir vakada farmakolojik destek ne olursa olsun, ruh sağlığı ile ilgili en verimli yöntem, hastanın içinde bulunduğu ruh halini tam manasıyla anladıktan sonra belirlenebilir.

Burada belki astrolojinin ve tıbbın dışında kalan hassas bir alandan bahsetmiş oluyorum, ama o da benim küçük sırrım olsun, fazla açıklamak istemem.   Fakat,  cinleri  veya  perileri  ima  ettiğimi  sakın  aklınızdan  bile 

geçirmeyin! Benim öyle şeylerle en ufak bir ilgim bile yoktur. Burada sözkonusu olan, bazı farklı psikoanalitik yöntemlerden ibarettir. Ancak, prensip olarak hipnoz veya regresyon gibi uygulamalara katiyen yer vermem, çünkü bunlar ruhsal korunma mekanizmalarını geçici olarak paralize eden yöntemlerdir.

Yapılan görüşme sonrasında, eğer ileriye yönelik olarak benim bir önerim varsa, hekiminize danışmanız için bu hususta size anlaşılır bir açıklama yaparım ve hekiminize verilmek üzere bir de rapor hazırlarım. Bu raporda, vakanın türüne göre, gerek teşhis gerekse tedavi açısından, astrolojik analizlere dayanan bazı öneriler yer alabilir. Eğer astrolojik açıdan tespit edilmiş ise, ilerde olması muhtemel komplikasyonlardan bahsedilebilir. Elbette ki bu raporun üslubu hekimin anlayacağı tıp dilinde olacaktır, yoksa bir işe yaramaz.

Operasyon gerektiren vakalarda da ameliyat günü ve anını doğru olarak belirlemek çok önemlidir. Vakanın türüne göre, bu konuda farklı astrolojik yöntemler uygulanmaktadır. Beklenmedik durumlarla karşılaşmamak için, özellikle kritik ameliyatlarda, doğru zamanı belirlemek suretiyle üzücü sonuçlardan uzak durmak mümkündür.

Vakanın türü ne olursa olsun, hastaya, şikayetiyle ilgili herhangi bir tedavi yöntemi önermem sözkonusu değildir. Teşhis ve tedavi hekimin görevidir, benim değil. Ancak, konuyla ilgili olarak doğrudan hekime iletilecek raporumda elbette ki gerekli gördüğüm hususları belirtirim. Bunları dikkate alıp almamak, hekimin bileceği bir husustur. Bilmediğim veya anlamadığım konularda hiçbir zaman karşımdaki hekimin bilgi ve tecrübesini küçümseyip ukalalık yapmam. Ancak, hekimin de bilmediği ve anlamadığı konularda aynı titizliği göstermesini beklerim. Zira, burada sözkonusu olan, kimin daha çok bildiği değil, hastanın şifa bulmasıdır. Bazen bu önemli noktayı unutanlar oluyor, o sebepten konuyu sen-ben çekişmesi halinde gören kötü hekimlerle muhatap olmak istemiyorum.

Özellikle ruh sağlığı alanında rapor hazırladığım için, bu türden hazımsızlıklara daha sık rastlanabiliyor. Örneğin, infarktuslu bir kalbin performansı ile ilgili geleceğe yönelik bir tahmin tablosu hazırladığımda, kardiyoloğun bu rapora fazla itibar etmemesi beni fazla üzmüyor. Çünkü, neticede bu bir tahminden ibarettir. Diğer yandan, sadece stetoskopi ile çok isabetli teşhiste bulunan hekimler de gördüm. Böylesine yetenekli uzmanların hazırladığım rapora itibar etmemesini saygıyla karşılarım. Ama, keşke konu ruh sağlığı olduğunda da bu kadar saygıdeğer hekimler bulabilsek.

              

Ruh Sağlığınızla İlgili Hususlar

Vaktiyle, rahmetli Ayhan Songar'ın ilgisini çektiği için, onun önerdiği bazı vakalar üzerinde bir süre araştırma yapmıştım. Manik-depressif bozukluklardaki polariteye astrolojik açıdan yaklaşılabileceğini varsayarak, bu alanda yoğunlaşmamda ısrar etmişti. Psikiatrik açıdan anlaşabildiğimiz fazla ortak nokta bulunmamasına rağmen, rahmetli Ayhan hocamız, konuyu bilimsel açıdan inceleyebilecek kadar bilgisine güvenen bir hekimdi. Bu sayede, sonunda ortaya iyi bir inceleme çıktı. Ama ne var ki, o sırada kendisi bu dünyadan ayrıldı ve ben de yurt dışına gittim. İnsan sonradan farkediyor, konularında uzman olan iki kişinin bilimsel düzeyde tartışabilmesi ne kadar bulunmaz bir nimettir!

Diğer tıp dallarına oranla, psikiatri dalında istenilen düzeyde ilerleme henüz gerçekleşmiş değil. Kanaatimce, hızlı psikofarmakolojik yeniliklere ayak uyduracak bir psikosemptomatoloji sistematiği geliştirilemediği için, bazı hekimler sağlıklı bir teşhis için biraz daha inceleme yapmak yerine, hastaların elinde leblebi gibi dolaşan malum spesyaliteleri her fırsatta reçetelerine yazmayı yeğliyorlar.

Girdap_MERİH AKÇAM

Buna ilaveten, sadece ezberlenen üç-beş eski ders kitabı ile falanca klinik şefinin şifahi öğütlerinden başka hiçbir şey bilmeyen, literatür takip etmeyen, mesleğini sevmeyen ama çabuk para kazanmak isteyen bir hekim türünün gittikçe sayısını arttırdığını görüyorum. Bu türden hekimlerle diyalog kurulamıyor. Çünkü, konuştukça cehaletlerinin sırıtacağından korkuyorlar. Eğer hekiminiz böyle birisi ise, size yardımcı olamam. Zaten o hekimin size de bir faydası olmaz.

Geçenlerde, devamlı bir müşterim ile periyodik görüşmelerimizden birini yapıyorduk. Kardiyolog olan hekimi kendisine, bir senedir sürekli kullandığı 3x150'lik Aurorix'i bırakıp 3x20'lik Cipram almasını söylemiş. Gerekli incelemeyi yaptım ve durumundan ötürü Celexa'nın yaratacağı serotonin yüklenmesine iyi cevap veremeyeceğine kanaat getirip, gözardı edilmiş klasik iki haftalık dinlenme aralığını da kaldıramayacağını düşünerek, 2x300'lük dozaj arttırımı ile Moklobemid'e bir süre daha devam etmesi için hekimin onayını isteyen bir rapor yazdım. Ertesi günü müşterim telefon etti, yeni hekimi "meslektaşımın görüşüne aynen katılıyorum, belirtmemiş ama herhalde psikiatrınız olmalı", demiş. Karşılıklı gülüştük. Raporlarıma sadece danışman olarak imza atıyorum, astrolog ünvanımı da eklersem ters etki yaratacağını düşünerek. Hepimiz biliyoruz, astrolog adı altında artık kimler faaliyette bulunuyor ülkemizde!

Esasen, çok gerekli olmadıkça ruhsal bozukluklarda kimyasal ajanlara fazla itibar edilmemesi görüşündeydim. Ancak, yeni çıkan beşinci kuşak ürünlerin etki mekanizmalarını okudukça fikrimi değiştirir oldum. Mucizevi sonuçlar yaratacak droglar var, ancak hangisinin ne oranda ve nerede kullanılacağını acaba yeterince biliyor muyuz?

           

                

Astro-medikal Danışmanlık Ücreti

Özel danışmanlık ücretim, daha önce de olduğu gibi, her yarım saat için 50 ABD doları muadilidir. Uygulamada, müşteriler açısından genellikle sürekli danışmanlık tercih edildiğinden, bu ücreti süreye göre orantılı olarak azaltıyorum. Yani, bir defaya mahsus olarak bana başvurduğunuzda ödeyeceğiniz miktar ile sürekli olarak danıştığınız zaman ödeyeceğiniz ücret arasında belirgin bir fark olacaktır. Sürekli danışmanlık, periyodik görüşmeler şeklinde olmaktadır ve genellikle psikiatrik vakalarda bu suretle verimlilik oranı büyük ölçüde artar.

Aşağıdaki tablo astro-medikal danışmanlık ücretlerini göstermektedir. Ücretlere KDV dahil edilmemiştir:

SÜRE (saat) BİR DEFALIK İKİ AYDA BİR AYDA BİR AYDA İKİ HAFTADA BİR
0.0 - 0.5 50 $ 45 $ 40 $ 35 $ 30 $
0.5 - 1.0 95 $ 85 $ 75 $ 65 $ 55 $
1.0 - 1.5 140 $ 120 $ 105 $ 90 $ 75 $
1.5 - 2.0 185 $ 150 $ 130 $ 110 $ 90 $

Sürekli danışmanlık halinde, dört ay ve üzerindeki toplu ödemelerde, % 10'luk bir indirim yapıyorum.

Seçtiğiniz program ücretini ÖNCEDEN ve ABD Doları olarak banka hesap numarasına yatırdıktan sonra randevu tarihi almanız mümkün olacaktır. Faturalı işlemlerde ücrete KDV eklemeniz gerekmektedir. Banka hesabındaki ödeme listesinde adınız görülmediği takdirde, talebinizle ilgili herhangi bir işlem yapılamayacağını hatırlatmak isterim.

Ana dili Türkçe olmayanlar için, medikal danışmanlığımı aynı akıcılıkta İngilizce veya Almanca olarak da sürdürmekteyim.

İrtibat için gerekli bilgiyi ayrı bir sayfada veriyorum. Seçeneğinizi oradan yapabilirsiniz.

             


                 

Astrolojik Hukuk Danışmanlığı

Hernekadar kağıt üstünde yazılı kanunlar varsa da, ülkemizde çoğu kez kişiye ve duruma göre farklı yorumlanan hukuk kuralları olduğu düşüncesi halkımız arasında adeta yerleşmiş gibidir. Belki de bu yüzden, her fırsatta "burası bir hukuk devleti" diye başlayan hamasi nutuklar atılıyor. Diğer yandan, adam kayırmacılığın ve rüşvetin boyutları hakkında medyadan bir sürü haber dinliyoruz, okuyoruz. Dolayısıyla, adaletin hukuka uygun olarak tecelli ettiğinden kuşku duyulan bir yerde danışman olsan ne farkeder, diye sorabilirsiniz. Boş yere danışman tutup vaktinizi harcayacağınıza, adamını bulmanızı, hakimi veya savcıyı görmenizi tavsiye edenler de olabilir.

Yine de bu gibi yöntemlerden uzak durarak, hukukun üstünlüğüne ve yargının bağımsızlığına güvenmemizde büyük fayda vardır. Ben, ülkemizin gerçekten bir hukuk devleti olduğuna inananlardanım. Haksızlığa uğradığım yerlerde de bu inancımı hep korudum. Hukukun üstünlüğüne gerçekten inandığım için, hiç üşenmeden Türk hukuk sistemini, kanunları, içtihatları, usulleriyle birlikte öğrenmek zorunda kaldım. İlgili mercilere yazılacak layihaları bile bizzat araştırıp kendim kaleme aldım. Bilirkişi raporları hazırladım. Hakimin muhakeme usulune göre hatasını bulup yüksek kurula gerekçeli şikayetimi bile kabul ettirdim. Sözün kısası, bütün bu mücadele içinde yuğrulurken, aynı zamanda da çarıklı avukat gibi oldum. Değinmek istediğim şu ki; hukuka inanırsanız, kanunları da iyi biliyorsanız, hakkınızı elinizden almaları pek de kolay olmaz.

 

Mavi Ruya_MERİH AKÇAM

Hukuki Astrolojik Danışmanlık Nedir?

Kanunlar çerçevesinde hakkınızı aradığınız zaman, bu konuda kendinize bir avukatı vekil tayin edersiniz. Avukatınızın yapacağı iş, iyi bilmesi gerektiği hukuk mevzuatı içinde, hakkınıza tam olarak kavuşmanız için en uygun stratejiyi hazırlayıp, bunu etkili bir biçimde uygulamaktır. Gerek bu stratejininin hazırlanmasında gerekse uygulanmasında, avukatınızın önceden tahmin etmesi mümkün olmayan bazı engeller ortaya çıkabilir veya gözardı edilmiş faktörler bulunabilir. İşte bu noktada, temel hukuk bilgisine sahip uzman bir astroloğun danışmanlığı, bu boşlukları dolduracak bilgiyi edinmenizi sağlayacaktır.

Nasıl ki, avukatınızın işi ''adamını bulmak'' veya ''filancayı görmek'' gibi kanun dışı bir faaliyet olmayacaksa, danıştığınız astrologtan da bu gibi hizmetler bekleyemezsiniz. Astrolog, bu konuda size hukuki prosedüre paralel olarak nelerle karşılaşabileceğiniz hakkında bir rapor hazırlayacaktır. Bu rapor, kronolojik bir ihtimaller tablosu biçiminde olacaktır. Hukuki işlem sonuçlanıncaya kadar, astrolog, bu raporunu dönem dönem yeni gelişmelere göre revizyondan geçirir.

Bu suretle, avukatınız da kendi alanında yapacağı hamleleri daha verimli olacak bir biçimde belirler.Avukat ile astrolog arasındaki bu ortak çalışmada, astroloğun hukuk bilgisi, hazırlayacağı raporun avukat açısından faydalanılabilir nitelikte olmasını sağlayacaktır.

Danışmanlık Ücreti Nasıl Belirlenir?

Ülkemizdeki adli prosedür malum olduğundan, davaların kısa sürede sonuçlanamadığını biliyoruz. Ben bu konuda, eğer dava açılmış ise dosyasını inceledikten sonra, açılacak ise ilgili avukat ile görüştükten sonra ücret belirleyebiliyorum. Raporun kapsayacağı süre kadar davanın niteliği de ücreti etkilemektedir. Ortalama olarak bir dava, 400 $ ile 1000 $ arasında bir ücrete tabidir.

             


                 

İletişim ve Ulaşım için gerekli bilgiyi ayrı bir sayfada veriyorum. Seçeneğinizi oradan yapabilirsiniz.

 

Özel danışmanlıkla ilgili bilmek istediğiniz başka konular varsa, astrolog@halukakcam.com adresine yazabilirsiniz.

 

For English please refer to http://tetraktys.halukakcam.com

 

Bu sayfada yer alan sanat eserlerinin tüm telif hakları ressam Merih Akçam'a aittir.

Haluk Akçam 2008

Türkiye

Dünya

Ekonomi

Deprem

Sağlık

Güncel

Kişisel Danışmanlık

Ticari Danışmanlık

Özel Danışmanlık

Copyright © 2008 Haluk Akçam - Bu sitede yer alan her türlü yazı, resim, grafik, program ve bilginin telif hakkı MİSKET yazılım ve danışmanlık Ltd.Şti.ne aittir.