Astrolog HALUK AKÇAM - Sağlık

     

Ruh sağlığımız açısından, günümüzde bile önemini kaybetmemiş bir problem var: Abuk sabuk yayınların da etkisiyle, aklımıza sürekli takılan "cin" konusunda gereksiz kuruntulara kapılıyoruz, boş yere sağlığımızı bozuyoruz. 1996 yılında bu konuyla ilgili iki küçük kitap yayınlamıştım. Sanal ortamda (İnternet), bu kitaplarımdan bazı alıntılar yapılarak sürekli yorumlar üretildiğini görüyorum. Az sayıda basılmış olması bakımından, okuyucularım bu kitapları piyasada bulamadıklarını o kadar çok dile getirdiler ki, sonunda bunları sitemde tekrardan yayınlama gereğini duydum. Böylece, vaktiyle yazdıklarımın tümünü orijinal hali ile okuyabileceksiniz. Ayrıca, kasıtlı alıntı yapanların da neyi gizlemek istedikleri ortaya çıkacaktır.

"Anadolu İnançlarında Cinler ve Cincilik" konusunu işleyen kitabımın web sayfası olarak sunduğum içeriğine resimleri koymadım. Ama, 590 Kb olan PDF formatında bu resimleri de bulabilirsiniz. Bunun bir devamı niteliğinde olan "Batı İnançlarında Cinler ve Cincilik" konusundaki kitabımın web sayfası ve 878 Kb olan PDF formatı da aynı biçimdedir.

Her iki web sayfasını kopyalayarak daha sonra da okuyabilirsiniz. PDF formatındaki dosyalar sıkıştırılmıştır. Bunları önce "WinZip" veya benzeri bir program ile açmanız ve sonra "Acrobat Reader" ile okumanız gerekecektir. Sayfalara baktıktan sonra, browser'ınızın "Geri / Back" butonunu tıklayarak buraya dönebilirsiniz.

Bu kitapları okuduktan sonra, "cinler" konusunda ortaya sürülen saçma-sapan masallar ile gerçekler arasındaki farkı daha açık bir biçimde görebileceğinizi umuyorum.

                   

BİORİTM meraklıları için bir program yazdım. Sayfayı beğeneceğinizi umuyorum.

               

İDEAL KİLONUZ ne olmalı diye düşünüyorsanız, burayı tıklayarak cevabını görebilirsiniz.

                   

Sizden gelen isteklerin çoğunda, nazara karşı "Nazar Boncuğu" ve "Maşallah" kullanmanın etkisi ve bunların sanal ortamda (İnternet) nerede bulunabileceği sorusuyla karşılaşıyorum. Halkımızın gelenekleri arasında "nazar" inancı ve buna karşı önlem olarak özel yapılmış boncuklar ile Maşallah ibaresinin kullanımı oldukça yaygındır. Diğer yandan, gerçekten de İnternet'te görsel amaçla hazırlanmış - özellikle animasyon türünde - herhangi bir kaynak bulunmadığını gördüm. Yakında, "nazar" konusuyla ilgili bir yazı hazırlayacağım. Ancak, belki ilginç bulursunuz düşüncesiyle, önce bir animasyon sayfası tasarladım. Umarım hoşunuza gider.

        

      

Haluk Akçam 2008

Türkiye

Dünya

Ekonomi

Deprem

Sağlık

Güncel

Kişisel Danışmanlık

Ticari Danışmanlık

Özel Danışmanlık

Copyright © 2008 Haluk Akçam - Bu sitede yer alan her türlü yazı, resim, grafik, program ve bilginin telif hakkı MİSKET yazılım ve danışmanlık Ltd.Şti.ne aittir.